ОП на КСБ

Семинар на ОП София дискутира борбата със „сивия” сектор

В събитието се включиха Областните представителства на Камарата от цялата страна

Областното представителство на Камарата на строителите в България (ОП на КСБ) в София проведе семинар за своите членове. Събитието се състоя на 14 май в СПА комплекс „Белчински извор“. Домакин беше инж. Благой Козарев, който е зам.-председател на УС на КСБ и председател на ОП на КСБ - София. В събитието се включиха председателят на УС на КСБ инж. Любомир Качамаков, членове на Управителния и Контролния съвет на Камарата и на Комисията по професионална етика, председатели на ОП на КСБ.


Водеща тема на семинара бе  „Практически модели за контрол и ограничаване на нерегламентираните практики в строителството“, в която бе представен опитът на ОП на КСБ - Смолян. 


В следващ панел арх. Здравко Здравков, началник на РДНСК - София,  представи презентация на тема „Институционален поглед: контрол, регулации и предизвикателствата пред сектора“.


Специален гост на семинара бе ректорът на Университета по архитектура, строителство и геодезия доц. д-р арх. Гичка Кутова - Каменова, която взе участие в дискусията за взаимодействието между бизнеса и образованието. 
Повече за семинара четете в следващия брой на в. „Строител“.