Новини

Фандъкова: Възстановяваме пешеходното пространство на „Цар Освободител”

Изгражда се нов тротоар и пешеходна зона с унипаваж. Това се изпълнява по проекта за възстановяване на пешеходното пространство на бул."Цар Освободител" от Орлов мост до Ректората", посочи днес кметът на София Йорданка Фандъкова при проверка на строително-ремонтните работи. Изграждат се нови зелени площи, с площ 700 кв.м, в които ще се засадят храсти, цветя и трева. Ще има и места за сядане.Пред Университета се обособява площадно пространство.Проектът предвижда възстановяване на кестеновото насаждение в средната част на пространството. Новозасадените кестени са от червеноцъфтяща декоративна форма. Този вид е резистентен и устойчив на листоминиращия молец, причиняващ вреди на обикновения конски кестен. Броят на новите кестенови дървета ще бъде 55. Предвижда се и попълване на редицата от дъбове към сградите с 15 нови дървета. Изцяло ще се ремонтира и подменя осветлението. Срокът за изпълнение е 98 календарни дни, при подходящи метеорологични условия.