Новини

Проведе се традиционният митинг-шествие по случай Международния ден на труда и работническата солидарност

13141012_10209223699052207_610297235_n 13115889_10209223698372190_1290953325_n 13045489_10209223700652247_20323157_n Днес тук и на много места в България сме заедно. Социалисти, социалдемократи и комунисти – всички хора, които смятат, че правото на труд е свещено. Това заяви председателят на НС на БСП Михаил Миков при откриването на традиционния митинг-шествие по случай Международния ден на труда и работническата солидарност и празникът на левия печат. Митингът беше организиран от БСП-София. „Честит 1 май, празникът на труда, празникът, на който цял свят Европа и България, тези, които създават правата са на улицата“, допълни Миков. „Независимо дали е Великден, независимо дали е празник, независимо дали е хубаво и лошо времето, защото последните 30 години независимо в Европа и света правата на труда се смачкват, ние сме тук. Социалисти, социалдемократи и комунисти – всички хора, които смятат, че правото на труд е свещено”, добави Миков. По думите му, днес българският работник получава четири пъти и половина по-малко от средния европеец. „Сред светлината на Великденското възкресение, днес тя пристига с надеждата и вярата на хората за по-добър живот”, заяви евродепутатът Илияна Йотова. „И днес както всяка година отново в България ситуацията е по-трудна от всякога. Ако трябва днес с една дума как изглежда държавата, ще я кажем с една българска дума, забравена, но много вярна и точна – Безбъдност”, добави тя.„Тези дни беше публикувана една стенограма за бъдещия Изборен кодекс. Не ви ли напомня това сцена от Вазовските „Чичовци”, попита Йотова. Стотици привърженици на лявата идея преминаха от кръстовището на ул. "Георги С. Раковски" - ул. "Ген. Гурко" до Борисовата градина, където продължи празникът.